Základ skincare rutiny 

30.03.2022

Svět krásy je v současné době tak rozmanitý a může se zdát opravdu matoucí. Na trhu se objevuje čím dál tím víc produktů s různými jmény, složením a účelem. Také občas cítíte, že pomalu ztrácíte nad tím vším už přehled? Připravily jsme pro Vás malého průvodce, který vás může alespoň ujisit, zda-li máte správně nastavený skincare základ. Vskutku všechny produkty, ať už to je sérum, ampule, micelární voda, pečující přístroje a další lze vlastně podle jejich funkcí sloučit do čtyř jednoduchých kategorií. Ukážeme si to na naší skincare pyramidě.


Základem této pyramidy je čištění, hydratace a sluneční ochrana. Další kroky, které tvoří vrchol pyramidy - cílená péče už jsou individuální na základě naší potřeby, ať už je to akné, pigmentované skvrny, vrásky, atp. Pojďme si říct něco málo ke každé výše zmíněné kategorii ☺️.

Čištění

Jako první by naše skincare rutina měla začít čistícím produktem (po odlíčení).

Na naši pleť působí mnoho faktorů a jeden z nich je právě znečištěné prostředí, kterým se nedá vůbec vyhnout, proto je prvním krokem a nejdůležitějším krokem - čištění pleti. Jednoduše sejmeme pryč všechny ty nečistoty, které se nám přes den usadily na naší pokožce. Čištění lze také považovat za krok prevence proti různým problémům pleti jako je akné nebo stárnutí, protože nahromaděné nečistoty ze dne na den mohou způsobit pleti podrážedění a generovat volné radikály, které mohou způsobit pupínky nebo viditělnější vrásky a jemné linky. Zároveň s čistícím krokem, budete mít čistý štít na další skincare kroky, aby se produkty lépe vstřebaly.

Hydratace

Pokožka slouží jako bariéra, která nás chrání před všemi škodlivími vlivy, a zároveň udržuje vnitřní hydrataci. Tato bariérová funkce je však ohrožena, pokud vaše pleť není dostatečně hydratovaná, proto je tento krok nezbytný. Dobrý hydratační produkt poskytuje pleti potřebnou dávku hydratace (ani málo ani hodně) a zároveň posiluje vaší kožní bariéru. A to chcete :D! Škála hydratačních produktu je široká: séra, esence, krémy, ampule, ... všechny jsou navrženy tak, aby udržely vaši pokožku zdravou, hydratovanou a napnutou.

Sluneční ochrana

Nejvíce podceňovaná kategorie. Patříte k těm, která bez SPF neudělá ani krok?☀️

Slunce je hlavním vnějším faktorem, který způsobuje předčasné stárnutí. SPF je právě zodpovědné za ochranu pokožky před všemi škodlivými vlivy, UVA a UVB zářením a před ještě děšivější rakovinou kůže. Fotony od slunce mohou způsobit vrásky, pigmentaci, změnu texturu pleti a celou řadu dalších problémů, jenž jsou součástí předčasného stárnutí. Bez denního použití SPF jinak řečeno budou také vaši další kroky péče o pleť k nezmaru. Nikdy není pozdě použít SPF! 

Cílená péče

Pokud chcete jít nad rámec základů pyramidy, aktivní látky vaši pleť dostanou na vyšší úroveň nebo vám pomůže k řešení různých pleťových problémů. ,,Glam skupina produktů"✨

Obvykle tyto produkty jsou dražší jelikož obsahují vysokou koncentraci ingrediencí a látek, které se zaměřují na problémy pleti jako jsou jemné linky a vrásky, textura a pigmentace.

Jedná se o poměrně technickou a rozsáhlou kategorii. Tato kategorie pomáhá bojovat proti vráskám, pigmentaci a nerovnoměrné struktuře pleti. Niacinamide, retinol, propolis, vitamíny a mnoho dalších vás můžou zmást, jelikož je jich opravdu velké množství a mají vícero různých funkcí, mohou být k dispozici v nejrůznějších formátech produktů a často vyžadují určité experimentování, abyste mohli přijít na svůj vlastní režim a optimální koncentraci. Nebojte, sami tuto oblast ještě zkoumáme. Všechno si postupně probereme v dalších článcích :)! 🙌